Türk Matematik Derneği

1948'den beri kamu yararına çalışmaktadır

75. Yıl Etkinlikleri

Türk Matematik Derneğimizin kuruluşunun 75. yılı münasebeti ile, her yıl yapılan etkinliklerin yanı sıra, 75. yıl dönümüne özgü çeşitli etkinlikler düzenlenmesi ve yazıların yayınlanması planlanmaktadır.

İlan edildikçe ve hazır oldukça ilgili etkinliklere ait duyuruları ve materyalleri bu sayfada bulabilirsiniz…

Genç Matematikçiler Toplantısı

Türk Matematik Derneği’nin 75. yılı kutlamaları çerçevesinde 28-30 Haziran 2023 tarihleri arasında Şirince’deki Nesin Matematik Köyü‘nde genç matematikçilere yönelik bir toplantı düzenlenecektir. Toplantının amacı matematikte doktora yapan öğrencilerle doktorasını yeni bitirmiş matematikçileri buluşturmaktır. Bu sayede farklı üniversitelerden gelen genç matematikçilerin tanışması, araştırma konuları hakkında konuşma verme deneyimi kazanması ve birbirlerinin araştırma konuları hakkında fikir sahibi olması amaçlanmaktadır. Toplantıda başlayan tanışıklıkların ileride ortak projelere dönüşmesi, çeşitli alanlarda iş birliklerine yol açması toplantının en önemli kazanımı olacaktır. Daha fazla bilgi için tmd.org.tr/gmt2023

75. Yıl Logosu

Derneğimizin 2023 yılında düzenlediği ve desteklediği etkinliklerde yıl dönümü için özel olarak tasarlanan 75. yıl logosunu kullanacaktır. Bu logoyu farklı formatlarda https://tmd.org.tr/tmd75yillogosu/ sayfasından indirebilirsiniz.